wz
 

 

 

Země faraonů

Do Egypta, do "země faraónů", jak říkám, jsem se chystal dlouho, vlastně celé roky. Pořád bylo něco, proč jsme nejeli. Napřed prostá nemožnost se tam vypravit, to my všichni starší a pokročilí chápeme. Prostě to nešlo. Pak byl nedostatek financí a jiné priority, i to se nějak časem podařilo zlomit. Jako další překážka byla změna politické situace v Egyptě a prostý obyčejný strach někam do takové země cestovat. A samozřejmě známá "Faraonova pomsta" v podobě zažívacích potíží.
Ale před měsícem jsme po dlouhé diskusi doma dospěli k tomu, že to tedy zkusíme a pojedeme. Tedy přemluvila mě moje žena a taky v cestovní kanceláři, kde nám již dlouhou dobu radí s výběrem místa dovolené.
A tak jsem zažehnal všechny obavy a vyrazili jsme a ... a rozhodnutí nelitujeme.
Byli jsme asi 90 km jižně od známého letoviska Hurgháda. Vše bylo vlastně v takové oáze uprostřed pouště, všude okolo hotelu jen písek a moře. Hotelový komplex leží přímo u krásné přírodní zátoky, oblast s názvem Kalawy. Vybaveni jsou na všechno, krásné pokoje, nádherná restaurace, krásné bazény i pláž, pro sport mají taky vše, i horská kola si tam lze půjčit. Škoda, že potápění zrovna není nic pro mne, ale bohatý život v korálových útesech byl vidět i z mola vč. krásných ryb, co znám jen z umělých akvárií.
Prostě nádherný a pohotový týden. Nic z toho špatného, co jsem v úvodu zmínil se nepotvrdilo, lidé byli přátelští a usměvaví a ani žaludek neprotestoval a jídla i pití bylo co hrdlo ráčí.
Přidám ještě nějakou fotečku, jak to tam vypadalo a jak jsme "vypadali" i my.

 

 

by Cezmín Slovakia 7.1.2015 http://slovania.czweb.org