wz
 
 

 

 

Promoce

  Promoce mojí dcery

Jak už to tak v životě bývá, když by mohl člověk něco udělat lehce a pohodově, tak si toho neváží a stává se, že něco promarní a pak to horko těžko v životě dohání. Takových situací by jistě každý člověk našel dost, někdo víc, jiný méně, ale snad každý.
Inu a moje dcerenka nebyla výjimkou. Vlastně od malička chtěla být paní učitelkou, základní školu dělala na výborné známky levou zadní, jak se říká. Ani na gymnáziu neměla problémy a tak se nabízelo, že prostě udělá vysokou školu a bude to. Ale jenže …
Detaily vynechám, už je to jedno, ale prostě ze školy odešla a pak sice chvíli učila, ale jako nekvalifikovaná a to nemělo dlouhé trvání. Ale nakonec si stejně řekla, co ode mne slýchala dlouhé roky, že je čas „to“ ještě zkusit. A začala. Samozřejmě už při práci, při dvou dětech a s placeným školným. A tak mi v létě 2014 udělala radost a má za sebou první část studia, tj. část bakalářskou. A tak v srpnu toho roku promovala v Betlémské kapli. My, myslím tím rodiče, samozřejmě nemohli chybět, stejně jako její manžel a starší syn. Byl to moc krásný den, prostě takový, pro který stojí za to žít.
P.S.
Vlastně se na mojí dceru ani moc nemohu zlobit, protože jsem svého času udělal úplně stejný nerozvážný krok a … a pak si vysokou školu „doháněl“ při zaměstnání a s rodinou. Jen to holt tehdy nebylo tak drahé a asi ani složité. A pak že jablko nepadá daleko od stromu, že?
 

by Cezmín Slovakia 7.1.2015 http://cezmin.wz.sk