wz
 

 

 
     

Přírodní zahradka

Že mým koníčkem je fotografování už asi v mém webu někde zmínka je. Specializaci ale žádnou nemám, fotografuju, co se mi právě líbí a ať jsou to osoby (přátelé i rodina), města, příroda, zvířata i rostliny, vlastně spíše květy.
A tak pro tenhle odkaz pár mých foteček z předzahrádky, zahrádky a třeba i odjinud.
Jaro je obdobím, které mám rád a je obdobím květů světlých barev, převážně bílé a žluté. Všimli jste si? Možná, že bych si toho nikdy v životě nevšimnul, ale tohle mi řekla kdysi dávno moje maminka a měla pravdu.
Když kvete rododendron, česky pěnišník, je to krása a květy jsou krásné i v dešti. Tenhle keř má mnoho druhů, ale máme malou předzahrádku a máme proto rododendron jen jeden, ale dělá nám v tento čas radost. Posuďte sami.Květinou, která nám letos právě kvete je zvonek zahradní. I těchto květinek je spousta různých druhů a variet, my má tuhle.


Zajímavou květinkou, která na jaře kvete, je koniklec. Na Kadaňsku koniklec kvete odedávna, už jako kluk jsem chodil na Zlatý kopec je na jaře obdivovat a protože jsem na tom kopci už dlouho nebyl, tak jsme si pořídili šlechtěný druh a máme ho v záhonku.


A na konec téhle moji květinkové mini-série ještě květy keře, který mám rád a protože každý, co prohlíží tyhle stránky je člověkem znalým, tak … jasně, jsou to magnolie. Magnolie na naší zahrádce nemáme, tyhle jsou focené v zahradě školy, kam jsem před „pár roky“ chodil ….


Pěkně pokoukání, že?