wz
 

 

 
Svěcení motorek v Kadani – 11.dubna 2015

Důvodem, proč v sobotu 11. dubna zamířili motorkáři z blízka i daleka do královského města Kadaně, bylo zahájení motorkářské sezóny spojené s požehnáním. Už pátý ročník svěcení motorek na kadaňském náměstí byl přehlídkou všech možných strojů a mašin, značek motorek nepočítaně. Prostě nádhera.

Kadaňský farář Josef Čermák přivítal účastníky v zaplněném kostele Povýšení sv. Kříže a přiznal, že má radost, že je po roce opět vidí. Myslím, že to byl ročník zatím neúspěšnější, odhadem bych řekl, že na náměstí bylo určitě tisíc motorek.

„Všichni jsme lidé a jako lidé bychom si měli počínat nejen na cestách našeho života, ale i na silnicích a komunikacích, na kterých se pohybujeme,“ připomněl Josef Čermák. Po požehnání kadaňský farář ještě při výjezdu z náměstí kropil motorky svěcenou vodu.

Prvního ročníku se zúčastnilo 35 motorkářů, loni už se na kadaňské náměstí vtěsnalo 303 motorek a letos prostě moc a moc. Určitě to bylo i pěkným počasím, které takové účasti přispělo.

Inu, nedalo mi při této příležitosti si nevzpomenout na mé motocyklové doby. Pravda, už je to nějaký ten pátek, vlastně i hodně sobot a nedělí J… a po našich silnicích tehdy nejezdily Hondy, Suzuki, Yamahy či BMW, o Harley Davidson ani nemluvě, ale holt to tak bylo. Moje Jawa 250 mi dělala radost a myslel jsem si tehdy, co nemám. S mojí budoucí ženou jsme sjezdili světa kraj, tedy samozřejmě kraj Český, ale bylo to prostě moc fajn. A tak jsem fotil, a když jsem viděl lidičky mého věku, trošku jsem jim záviděl, že tolik roků vydrželi. Já už prostě na motorce jezdit nebudu, ale koukání je to pěkné.

A tak mrkněte ještě na nějaké fotečky.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
by Cezmín Slovakia 7.1.2015 http://cezmina.wz.sk