wz
 
 

 

 

Kristinka

 Kristinka. To je naše malá princezna. V říjnu 2014 jí byly už 3 roky a jen dva dny při jejím narození chyběly k tomu, abychom slavili narozeniny spolu J. No, nevyšlo to.

Jméno jí dali rodiče, jak říkám, v „krátké verzi“. Bez čárek a s měkkým „i“, prý podle slovenské zpěvačky, říkali. Ale ano, proč ne? Dnes dávají rodiče různá exotická jména a já měl vždy při návštěvách na Slovensku dobrý pocit, lidé tam na mne byli přívětiví a tak si s Kristinkou připomenu pěknou krajinu, kde jsem byl vždy doma. Škoda, že se lidé na obou stranách tehdy zbláznili a chtěli se odtrnout.

Kristinka je miláček všech. A rodiče si jí pěkně rozmazlují a nic nedbají na mé upozornění, že za pár let boudou koukat, až se malá princezna začne měnit ve slečnu J. Zejména tatínek je z holčičky celý pryč a onehdy přijeli, malá měla na sobě zase nové oblečení, samozřejmě všechno „vystajlované“ J do stejných barevných odstínů a tatínek pravil, že si chtěl udělat radost, a nevěděl jak, a tak když jel z práce, zajel do obchodu koupit jí něco na sebe. Myslím, že tohle dokládá vše J, víc slov netřeba. Už nás se ženou napadlo, že když byl náš syn, dnes Kristinky tatínek, malý, tak na oblečení dbal a nedělalo mu potíž se 3x za den kompletně převléci do čistého jiného oblečení. A jelikož jablko nepadá daleko od stromu, tak si dovolím předpovědět, že princezna bude jednou pěkná parádnice a tatínek se bude „prohýbat“ J.

Ale Kristinka je moc chytrá holčička, je vidět, že se jí rodiče hodně věnují a tak třeba umí anglicky počítat do 10 a zná Eifelovu věž a taky nějaké hokejisty Pittsburgh Penguins (tatínek je totiž celoživotní fanda tohoto klubu NHL J, jasně a holčička to „odnáší“ J), ale zná samozřejmě spousty básniček a krásně mluví, prostě radost nás všech. Prostě tolik krátce o berušce, je toho moc, co by se psát dalo.

by Cezmín Slovakia 7.1.2015 http://dieta.czweb.org