wz
 

 

 

Výlet do oblak 2015

Létat do oblak je v mém případě, resp. v našem případě pro danou situaci určitě hodně nadnesený výraz, ale stalo se…

Stalo se, že naše cyklistická parta vyměnila jeden páteční den bicykly za křídla, která nás vynesla nad jihočeskou krajinu. Jeden z party je totiž zároveň pilotem amatérem a tak nám zajistil půlhodinový let. Na další fotografii se usmívá, ale my jsme se v ten čas ještě moc nesmáli.

Letěli jsme malým čtyřmístným letadlem Cessna z malého letišťátka u Jindřichova Hradce.

A tak jsme letěli nad Mlákou u Třeboně, vlastně skoro nad penzionem, ve kterém se několikrát v roce setkáváme.

Letěli jsme nad krásnými jihočeskými rybníky a taky nad Třeboní.

Pod křídlem je u Třeboně známý rybník Svět.

A hned vedle Schwarzenberská hrobka, leží jihovýchodně od rybníku Svět.
Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. Stavba začala roku 1874 a byla dokončena roku 1877. V hrobce je uloženo 26 rakví.

A pak už nad vesničkami, kterými projíždíme často na kolech, ale z výšky než se člověk orientoval, už byl zase o kus dál.

A pak nad Červenou Lhotu. Tento vodní zámek zná snad každý a taky my jej známe, ale ne takhle z výšky. Však se podívejte, není to nádhera?

A když s námi pilot nad Červenou Lhotou udělal ostrou zatáčku, inu … inu musím říct, že jsem byl rád, když už pak zase letěl rovně a zamířil pak už zpátky na letiště.
Cestou jsme ještě „potkali“ rozestavěnou rozhlednu.

A pak už jsme přistáli a já byl rád, že jsme zpátky na zemi. Co si budeme povídat, kdo někdy letěl nějakým podobným malým letadýlkem, kde je málo místa a zem je blízko, je rád, když je zpátky. Ale bylo to moc fajn, vlastně svým způsobem na starý kolena splněné přání a malý sen.

A že to nebylo jen tak ? Určitě!

 … někteří po přistání takhle děkovali …

To bylo pokoukání...